Co mamy na myśli mówiąc przybory szkolne?

Przybory szkolne to tradycyjny wrześniowy temat w większości polskich domów. Takiej okazji nie mogą rzecz jasna przepuścić handlowcy. Dlatego od początku sierpnia wchodząc do hipermarketów, dyskontów czy małych osiedlowych sklepów mijamy regały pełne zeszytów, piórników oraz różnego rodzaju kredek czy długopisów. Nie zdziwmy się przecież widząc przybory szkolne obok chipsów na stacji benzynowej. Poniżej kilka uwag na temat szeroko rozumianych przyborów szkolnych.

Przybory szkolne z popularnymi bohaterami

Możliwość umieszczenia na każdym niezbędnym przyborze szkolnym postaci ulubionego bohatera sprawia, że praktycznie możemy kupować kompletny zestaw każdego roku. Jeśli ktoś sądzi, że uczennica 4 klasy będzie chodzić w plecaku z Myszką Micky lub Hello Kitty mocno się zdziwi. Wraz z wiekiem zmieniają się ulubione kreskówki, a działy marketingu dbają o to, by na przyborach szkolnych nie zabrakło bohaterów z tych aktualnie ulubionych.

O ile nowy piórnik z wyposażeniem i zestaw na plastykę to konieczny wydatek, to np. w kwestii plecaka warto się zastanowić. Szczególnie nie polecamy modnych od jakiegoś czasu plecaków do ciągnięcia. Owszem są większe i pomieszczą nawet zbędne w danym dniu przybory szkolne, ale korzystanie z nich może niedługo wiązać się z wizytą u ortopedy. Plecak, jak sama nazwa wskazuje, powinien być noszony na plecach, a najważniejsze by obok odpowiedniej pakowności posiadał utwardzone plecy, które pozwolą zachować prawidłową sylwetkę. Na szczęście w coraz większej liczbie szkół szafki na rzadziej używane i cięższe przybory szkolne dla klas I –III są już standardem.

Warto jednak obejrzeć plecaki w sklepach sportowych, które posiadają ergonomicznie wyprofilowane plecy pomagające nie czuć zmęczenia nawet po kilku godzinach noszenia. Niestety w tego rodzaju plecakach ważne jest odpowiednie ułożenie przedmiotów, co będzie raczej trudne w przypadku pakowania przyborów szkolnych  i dzwonka oznaczającego koniec lekcji. Plusem jest to, że sportowe plecaki dla dzieci posiadają często niebanalne wzory i kolory, a te dla całkiem małych turystów potrafią być ozdobione licencyjnym motywem z bohaterem ulubionej kreskówki. Ostatni powód, dla którego warto zainteresować się zakupem plecaka do szkoły w sklepie sportowym jest jego trwałość.

Co jeszcze warto wiedzieć o przyborach szkolnych?

Niestety plecaki, podobnie jak przybory szkolne, ozdobione idolami z aktualnie modnych bajek, mimo swojej ceny, nie są zbyt wytrzymałe. Płacimy za radość naszego dziecka wierząc, że nowy piórnik i inne przybory szkolne zachęcą je do wzmożonej nauki. Nie mówimy oczywiście, że nie ma to żadnego wpływu, bo taki ma – na nasze portfele na pewno. Czasem jednak warto się zastanowić i przekonać siebie samych oraz dziecko do zakupu rzeczy lepszej jakościowo i trwalszej, co może okazać się bardziej trafioną decyzją. Poza tym weźmy pod uwagę, że i tak w sierpniu w naszym koszyku znajdzie się przynajmniej kilka lub kilkanaście sztuk najróżniejszych przyborów szkolnych, z których machać będzie ulubiony bohater naszego dziecka.

Na zakończenie

Podjęty temat szeroko rozumianych przyborów szkolnych został tu tylko lekko napoczęty. Będzie jeszcze okazja poruszyć inne aspekty tego zagadnienia zwłaszcza, że wrzesień jest co roku, a w sierpniu – jak wspomniano na wstępie – w każdym punkcie handlowym na półkach i regałach piętrzyć się będą najróżniejsze przybory szkolne w niezwykle atrakcyjnych cenach.