Kolonie w stylu harrego pottera?

Kto by pomyślał, że nasze dzieci będą miały możliwość zostania czarodziejem. Każdy fan Harrego Pottera chciał, choć przez moment, przeżyć wspaniałą przygodę w świecie magii. Teraz jest to możliwe! Po zaledwie kilku kliknięciach, możemy zarezerwować swoim pociechom miejsce w zaczarowanym zamku, gdzie będą poznawać tajniki magii, niczym studenci profesora Dumbledore’a.

Gdyby tylko istniały, gdy byliśmy mali

Kolonie tematyczne w stylu Harrego Pottera, były i czasami nadal są, marzeniem wielu osób. Ale co, tak naprawdę, jest w nich tak fascynujące? Bohaterowie książki pokonują mnóstwo przeciwności losu, walczą z magicznymi stworzeniami i rozwiązują magiczne zagadki. Czyli zajmują się wszystkim, co odbiega od codzienności. Jest to doskonała forma wypoczynku, która rozwija kreatywność dzieci. Przecież warto pielęgnować zainteresowania naszych pociech. Może, za jakiś czas, same napiszą książkę, która doczeka się podobnych adaptacji. Dodatkowo, aktywna praca nad kreatywnością i wyobraźnią, bardzo mocno wspomaga rozwój dziecka. Takie kolonie tematyczne to doskonały wybór dla naszych małych czarodziejów.

Czym różnią się od zwykłych kolonii tematycznych?

Główną różnicą jest lokalizacja. Kolonie tematyczne w stylu Harrego Pottera, często odbywają się w starych zamkach. Jest to doskonałe miejsce na organizację takich obozów. Niezależnie od pogody, dzieci będą miały co robić. W piękny, słoneczny dzień – zajęcia sportowo-rekreacyjne na zewnątrz, podczas burzy, lub deszczu – mogą podziwiać stare zamczysko i przeczesywać nawet najmniejsze zakamarki. Oprócz zamków, popularne są również góry, morze oraz miejsca nad jeziorem. Jednakże, mieszkanie w zamku przez kilka dni zapewnia niezapomniane wrażenia. Magiczne kolonie tematyczne często są zorganizowane w taki sam sposób, jak szkoła czarodziejów w książce. Podział na domy, zajęcia z alchemii, wróżenia i wielu innych. To są zajęcia, na których nie da się usnąć.

Na co zwrócić uwagę podczas szukania kolonii tematycznych?

Często miejsce, gdzie mają odbyć się kolonie tematyczne, znajduje się daleko od domu. Warto zainteresować się odpowiednią logistyką. Pod telefonem powinna być osoba, która może w każdej chwili odebrać pociechę z kolonii. Wypadki się zdarzają i lepiej dmuchać na zimne. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, czy dzieciom będą zapewnione odpowiednie warunki. Tyczy się to zarówno miejsc noclegowych, jak i posiłków. Ponadto, lepiej upewnić się, jaki pakiet atrakcji jest uwzględniony w ofercie. Bywa tak, że za część z nich trzeba dodatkowo płacić. Lepiej wiedzieć o tym wcześniej i poczynić odpowiednie przygotowania, niż później słuchać, że Ania i Adam tam byli, ale ja nie, bo mnie nie wpuścili.

Czy kolonie tematyczne w stylu Harrego Pottera są drogie?

Cenowo nie odbiega to aż tak od normy, jak mogłoby się wydawać. Możemy znaleźć takie kolonie tematyczne w przedziale 1500-2500 złotych. Czasami trzeba doliczyć inne koszty, jak podróż, czy dodatkowe atrakcje. Warto zainwestować takie pieniądze, by zapewnić swoim dzieciom niesamowite wrażenia.