Zestaw małego artysty – niezbędne przybory na zajęcia szkolne

Skompletowanie wszystkich elementów szkolnej wyprawki wcale nie należy do najprostszych. Ogrom przyborów potrzebnych dziecku w szkole może zaskoczyć niejednego rodzica. Z tego też powodu bardzo ważne okazuje się wcześniejsze przygotowanie listy z najpotrzebniejszymi rzeczami. Trzeba również pamiętać, iż zakupów szkolnych nie powinno się zostawiać na ostatnią chwilę, gdyż końcem sierpnia wybór w sklepach może być ograniczony, a kolejki do kas dużo większe.  

Jakich podstawowych przedmiotów potrzebuje każdy uczeń?

Wyprawka szkolna dziecka jest często nie lada wyzwaniem dla portfela rodziców. Koszt wszystkich przyborów potrzebnych na lekcje niestety nie należy do najmniejszych. Są one jednak niezbędnym wyposażeniem każdego ucznia, z tego powodu konieczna będzie większa inwestycja.

Nieodłącznym elementem każdej wyprawki szkolnej jest stabilny i wygodny plecak. Oczywiście nie może obejść się również bez podręczników oraz zeszytów. Grubość i typ zeszytów jest uzależniony od tego, w której klasie jest dziecko. Dla najmłodszych wystarczające okazują się zeszyty 16-sto kartkowe, z biegiem lat potrzebne będą jednak coraz grubsze modele. Niezbędny dla każdego ucznia okazuje się również pakowny piórnik, który musi pomieścić takie przedmioty jak długopisy, korektor, ołówek, linijkę, gumkę do mazania, flamastry, kredki oraz nożyczki.

 

Jakich przedmiotów potrzebuje dziecko na zajęcia plastyczne?

Dla niektórych plastyka może wydawać się przedmiotem banalnym i niepotrzebnym. Wiele osób zapomina jednak o niezwykle ważnej kwestii – to właśnie tego rodzaju zajęcia pobudzają wyobraźnię oraz kreatywność dziecka. Jedynym minusem lekcji plastyki może być duży koszt przyborów, których uczeń będzie na nią potrzebować.

Podstawą wyposażenia zestawu każdego małego malarza jest blok rysunkowy, to właśnie na nim powstawać będą pierwsze kolorowe dzieła. Niezwykle ważne są również kredki ołówkowe oraz woskowe, zwane inaczej świecowymi. Niezbędnymi przyborami okazują się też: ołówek, gumka do mazania oraz temperówka. Na zajęcia plastyczne potrzebne są także farby, różnej grubości pędzle oraz paleta do mieszania barw. Rozwijającym zajęciem jest również zabawa z plasteliną, której nie powinno zabraknąć w przyborniku małego ucznia.

 

Jakich przedmiotów potrzebuje dziecko na zajęcia muzyczne?

Muzyka jest kolejnym artystycznym przedmiotem szkolnym, który ma niesamowicie duży wpływ na rozwój dziecka. Zajęcia muzyczne kształtują wrażliwość ucznia i poszerzają jego horyzonty.

Na tym przedmiocie dzieci często poznają niektóre nuty i uczą się podstawowej gry na instrumentach. Na lekcjach muzyki  każdy uczeń obowiązkowo musi mieć ze sobą zeszyt do nut. Większość szkół wymaga również, aby uczące się dzieci posiadały flet prosty. Do jego przenoszenia potrzebne będzie posiadanie odpowiedniego pokrowca. Oprócz wymienionych przedmiotów, na lekcje muzyki uczeń nie potrzebuje w zasadzie nic więcej. Bowiem zajęcia te polegają w głównej mierze na słuchaniu, śpiewaniu oraz grze na instrumentach.